Przejdź do treści

Wrykrys

Oprogramowanie CAD/CAM

WRYKRYS to oprogramowanie CAD/CAM zabezpieczające technologiczne przygotowanie produkcji z wykorzystaniem maszyn CNC do cięcia. Dzięki dobrze zaprojektowanemu interfejsowi użytkownika praca z nim jest łatwa, intuicyjna, a jednocześnie bardzo wydajna. Nawet początkujący z łatwością nauczą się opanować ten program.

Główny pulpit programu służy do tworzenia konfiguracji; pasek ikon zawiera szereg narzędzi do manipulowania częściami i doskonalenia wydajności procesu produkcyjnego przy użyciu szerokiego zakresu funkcji technologicznych.

Oprócz komunikacji z Twoją wewnętrzną bazą projektów i konfiguracji, na pasku bocznym znajduje się również szerokie spektrum makr (predefiniowanych kształtów) z możliwością tworzenia własnych makr; umożliwia także wprowadzanie plików DXF i DWG oraz pracę z pozostałą częścią materiału po cieciu, aby zmaksymalizować wykorzystanie materiału.

Oczywiście znajdziesz tu również funkcję umożliwiającą automatyczny rozkład materiału (nesting) z możliwością ustawienia opcji dla wybranych przez Ciebie części i materiałów. W wyniku tego procesu powstają projekty układów w indywidualnych konfiguracjach, które można zastosować podczas planowania lub bezpośrednio w produkcji po modyfikacji technologicznej.

Program WRYKRYS zawiera także wewnętrzny system CAD, za pomocą którego można tworzyć własne projekty lub edytować wczytane pliki DXF/DWG przy użyciu standardowych narzędzi.

Oprócz popularnych narzędzi do rysowania znajdziesz także wyspecjalizowane funkcje polegające na dzieleniu projektów, dodawaniach, modyfikacji skal rysunkowych i tak dalej. Znajdziesz u nas również opcję zwymiarowania, a następnie wydrukowania projektu uwzględniającego wszystkie jego wymiary.

WRYKRYS zawiera także moduł AirMod przeznaczony do wycinania systemów do klimatyzacji. Jeśli nasza oferta makr okaże się dla Ciebie niewystarczająca, możesz użyć tego modułu do zaprojektowania własnego kanału zawierającego wybrane przez Ciebie przecięcia, a WRYKRYS utworzy rozłożony kształt do wyprodukowania.

Charakterystyka i zalety programu WRYKRYS:

  • dobrze zorganizowany interfejs użytkownika, łatwy w obsłudze nawet dla tych, którzy nigdy wcześniej nie pracowali z programami CAD/CAM
  • import najpopularniejszych formatów *.dxf i *.dwg
  • duże spektrum makr przeznaczonych do szybkiego i łatwego tworzenia podstawowych projektów
  • Nesting – automatyczne składanie różnych kształtów według własnego wyboru
  • możliwość obliczania konfiguracji – obliczanie czasu i ceny cięcia w celu usprawnienia organizacji pracy i zminimalizowania kosztów
  • możliwość tworzenia magazynu i późniejszego wykorzystania pozostałej części materiału po cięciu w celu maksymalnego wykorzystania materiału